Testování na intoleranci potravin

Tento test dokáže jednoduše a rychle identifikovat složky potravy, které vašemu organizmu způsobují problémy. V průběhu cca 45 minut se dozvíte, zda pozitivně či negativně reagujete na některou složku potravy. Tento test zkoumá reakce na 59 potravin.

Potravinová intolerance může mít různé projevy a může ovlivnit téměř každý orgán v našem těle. Obvyklým projevem jsou trávicí potíže, průjem, zácpa, plynatost, nafouklé břicho, migrény, ale i otoky obličeje či končetin, jelikož organizmus v takovém případě zadržuje více tekutin. Pokud je tělo neustále vystavováno těmto potravinám, vytváří se v organizmu systémový zánět, který se začne projevovat různými formami zdravotních potíží (např. záněty trávicího traktu, močového měchýře, kloubů a dalších orgánů).

Dalšími typickými a velmi častými projevy jsou akné, ekzémy, svědění pokožky, chronická únava, problémy s hmotností (ať už přibírání či nízká váha) a dokonce byla prokázána i souvislost mezi intolerancí a poruchami pozornosti, hyperaktivitou, poruchami spánku, úzkostí a depresí. Tento seznam příznaků je široký a je opravdu na každém z nás, jakou pozornost budeme této problematice věnovat.

Které jsou nejčastěji pozitivně testované potraviny?

Pšenice, kvasnice, lepek, mléko, sója, vejce, ořechy.

Jaký je rozdíl mezi potravinovou intolerancí a alergií?

Potravinová alergie je charakteristická okamžitou a silnou reakcí imunitního systému. Mezi nejčastější patří potravinová alergie na arašídy, korýše a ořechy. Příznaky se obvykle projeví v průběhu velmi krátkého časového úseku po konzumaci. Alergické reakce na potraviny se mohou značně lišit v závažnosti i projevech, přičemž některé z nich mohou být i smrtelné.

Potravinová intolerance škodí nenápadně, reakce jsou na rozdíl od alergie opožděné a symptomy se mohou objevit za několik hodin nezřídka i za několik dní. Můžete být intolerantní k více potravinám najednou. Ačkoli potravinová intolerance není přímo život ohrožující, její vliv bychom neměli podceňovat. Postižené osoby mají ztíženou schopnost vést normální zdravý život. Většina lidí žije se symptomy celá léta, někdy i celý život. Pokud jsou symptomy opomíjené, mohou způsobit rozsáhlejší a závažnější zdravotní problémy, které lékaři ve většině případů neumí zcela odůvodnit.

Testování dětí se provádí od 3 let.

Cena je 3.590 Kč včetně konzultace.

V případě zájmu o testování pište na [email protected]

1 komentář u „Testování na intoleranci potravin

  1. Pingback: Problémové partie: břicho, zadek, stehna. Netradičně, zato funkčně! Díl 2. – BŘICHO | Anna Jermářová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *